top of page

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

·        Przeżywamy najważniejsze chrześcijańskie święto w ciągu całego roku: Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu naszego kościoła na święta, dziękuje za przygotowanie Bożego Grobu, Ciemnicy, za przedświąteczne sprzątanie kościoła. Dziękuję panu Kościelnym, Organistom, Szafarzom, ministrantom i Diakonii Liturgicznej za przygotowanie Triduum i zaangażowanie w liturgię. Diakonii Charytatywnej za przygotowanie paczek dla naszych chorych i seniorów. Wam wszystkim za liczną obecność i wspólne przezywanie tych świąt.  

·        O godz. 15.30 zapraszam na świąteczne nieszpory

·        Jutro, porządek Mszy Świętych tak jak w niedzielę, ale bez nieszporów. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.

·        O godz. 20.00 zapraszam na nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które przypadanie akurat w 19-tą rocznicę jego ziemskiej śmierci, czyli narodzin dla nieba

·        Cały rozpoczęty tydzień trwamy w Oktawie Wielkanocy. Każdy dzień jest jak uroczystość, dlatego w piątek nie jest dniem pokutnym i nie będzie też porannych Mszy wotywnych z okazji I czwartku, piątku i soboty.

·        Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia. Kolekta w tym dniu na potrzeby archidiecezjalnej Caritas

·        Aby lepiej przeżyć to święto zapraszamy czuwanie z całonocną Adoracją Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Mszą świętą w sobotę o godz. 23.00 a zakończymy Mszą świętą o godz. 8.00 w niedzielę. W koszyczku są obrazki, na których można wylosować godzinę prywatnej adoracji w ciszy.    

351 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page