Uroczystość Najświętszej Trójcy

•         Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zakończenie okresu spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, do której zobowiązuje nas jedno z przykazań kościelnych.

•         Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

•         O godz. 15.30 zapraszam na nabożeństwo majowe. Zapraszam też na te nabożeństwa również w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą.

•         W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Różaniec Mężczyzn.

•         W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa („Boże Ciało”). Porządek procesji, z którą wyruszymy po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie taki sam jak w latach poprzednich. Bardzo serdecznie proszę o włączenie się w budowę ołtarzy i przygotowanie procesji. Zapraszam górników w strojach galowych do niesienia baldachimu, a dzieci do sypania kwiatów. Ofiarę na kwiaty do ołtarzy można złożyć do skarbonki.

•         Na piątek po Bożym Ciele ks. abp Adrian udziela dyspensy od pokarmów mięsnych na terytorium całej Archidiecezji.

•         Przy gazetach wyłożone są formularze do zapisów na parafialną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Na formularzach prosimy zaznaczyć wybrane opcje noclegów i przejazdu. Opłatę dla sprawniejszej organizacji najlepiej uiścić od razu przy składaniu deklaracji. Wraz z Diakonią Pielgrzymkowa zapraszamy do uczestnictwa.