top of page

Uroczystość Najświętszej Trójcy

  •         Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zakończenie okresu spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, do której zobowiązuje nas jedno z przykazań kościelnych. 

  •         Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

  •         O godz. 15.30 zapraszam na nabożeństwo majowe. Zapraszam też na te nabożeństwa również w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą.

  •         W poniedziałek o godz. 20.00 zapraszamy na Różaniec Mężczyzn.

  •         W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa („Boże Ciało”). Porządek procesji, z którą wyruszymy po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie taki sam jak w latach poprzednich. Bardzo serdecznie proszę o włączenie się w budowę ołtarzy i przygotowanie procesji. Zapraszam górników w strojach galowych do niesienia baldachimu, a dzieci do sypania kwiatów. Ofiarę na kwiaty do ołtarzy można złożyć do skarbonki.

  •         Na piątek po Bożym Ciele ks. abp Adrian udziela dyspensy od pokarmów mięsnych na terytorium całej Archidiecezji.

  •         Przy gazetach wyłożone są formularze do zapisów na parafialną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Na formularzach prosimy zaznaczyć wybrane opcje noclegów i przejazdu. Opłatę dla sprawniejszej organizacji najlepiej uiścić od razu przy składaniu deklaracji. Wraz z Diakonią Pielgrzymkowa zapraszamy do uczestnictwa. 

601 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários

Não foi possível carregar comentários
Parece que houve um problema técnico. Tente reconectar ou atualizar a página.
bottom of page