top of page

Zesłanie Ducha Świętego

·        Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to dopełnienie Tajemniczy Paschalnej i dzień narodzin Kościoła. Za publiczne odmówienie hymnu Przybądź, Duchu Stworzycielu można dzisiaj uzyskać odpust zupełny.

·        Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli we wczorajszym wigilijnym czuwaniu modlitewnym.

·        O godz. 15.30 zapraszam na nabożeństwo majowe. Zapraszam też na te nabożeństwa również w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą

·        O godz. 17.15 odbędzie się jak co roku nabożeństwo majowe przy krzyżu w lesie na skrzyżowaniu dróg Kłodnica – Paniowy, Halemba Śmiłowice. Zapraszam w imieniu organizatorów

·        Za tydzień Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Szczegółowy program na plakatach i w Internecie. Zaproszenie ks. abpa Adriana: w gazetce

·        30 Maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa („Boże Ciało”). Porządek procesji będzie taki sam jak w latach poprzednich, jak również rozmieszczenie ołtarzy: 1 przy ośrodku Caritas, 2 przy cmentarzu, 3 u Państwa Białas i 4 u Państwa Hadrian na ul. Strażackiej. Bardzo serdecznie proszę o włączenie się w budowę ołtarzy i przygotowanie procesji. Zapraszam górników w strojach galowych do niesienia baldachimu, a dzieci do sypania kwiatów. Ofiarę na kwiaty do ołtarzy można złożyć do skarbonki.

·        Przy gazetach wyłożone są formularze do zapisów na parafialną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Wraz z Diakonią Pielgrzymkowa zachęcam do uczestnictwa. 

307 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page