Niedziela Miłosierdzia Bożego
- ks. Krzysztof Płonka
- 13 kwi
- 1 minut(y) czytania
Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to święto ustanowione przez św. Jana Pawła II. Za odmówienie dzisiaj Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny. Nabożeństwo do BM o godz. 15.30.
Rozpoczynamy również dzisiaj Tydzień Miłosierdzia, w którym jeszcze bardziej chcemy skupić naszą uwagę na biednych i potrzebujących szukając też okazji do okazania im pomocy duchowej i materialnej.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezjalnej Caritas.
W poniedziałek o 20.00 zapraszamy na Godzinę Uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać wyjątkową uroczystość. Instytut Pamięci Narodowej z Katowic odznaczy 12 grobów na naszym cmentarzu, w których spoczywają weterani Powstań Śląskich. Msza święta w ich intencji będzie o godz. 12.00 a po niej przejdziemy procesją na cmentarz gdzie odbędą się uroczystości związane z odznaczeniem grobów. Serdecznie zapraszamy do udziału zwłaszcza rodziny i krewnych.
Parafia MB Częstochowskiej ze Śmiłowic zaprasza do udziału w pielgrzymce do Guadalupe w Meksyku w dniach od 13-25.11.2026 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na Facebooku.


Komentarze